Mięso

Jak szybko rozmrozić mięso?

Jak szybko rozmrozić mięso?

Chociaż idealny sposób rozmrażania mięsa wymaga pewnej ilości czasu, czasami, możemy potrzebować szybkiego rozmrożenia. Wyjmowanie żywności z zamrażarki i pozwalanie jej na stopniowe rozmarznięcie w dolnej (mniej zimnej) części lodówki jest zawsze najbezpieczniejszą i najbardziej wskazaną metodą rozmrażania, ale jeśli zapomniałeś wyjąć mięso z zamrażarki poprzedniego wieczoru, nie wpadaj w panikę!

Mikrofalówka

Uciekanie się do mikrofalówki w celu rozmrożenia mięsa, które musimy przygotować w nieprzewidzianej sytuacji, jest częstym zjawiskiem i jest dobrym rozwiązaniem, o ile odbywa się w prawidłowy sposób, zapobiegający ugotowaniu potrawy we własnych sokach, a nie rozmrożeniu.

Obecnie większość kuchenek mikrofalowych ma specjalne programy rozmrażania i ważne jest, aby ich używać, ponieważ są one innowacją zaprojektowaną w celu równomiernego rozmrażania żywności bez jej podgrzewania, aby się ugotowała.

Mimo to zawsze warto monitorować proces szybkiego rozmrażania mięsa, uruchamiając mikrofalówkę tylko na kilka sekund (nie więcej niż 30 sekund), następnie zatrzymując ją, odwracając kawałek mięso i powtarzając proces. Być może trzeba będzie to zrobić dwa lub trzy razy. Zastanawiasz się, czy przegotowywanie dań z mikrofali jest zdrowe? Przekonasz się o tym w https://chudniesz.pl, oraz poznasz różnorodne rodzaje diet.

Zimna lub ciepła woda

Jest to kolejna sztuczka, która jest bardzo prosta i skuteczna, jeśli chodzi o szybkie rozmrażanie mięsa, zwłaszcza jeśli jest w małych kawałkach. Wystarczy wykonać te kroki:

  • Włóż kawałki mięso do plastikowej torby, którą możesz zamknąć hermetycznie lub poprzez zawiązanie ciasnego węzła.
  • Usuń nadmiar powietrza, tak aby mięso było prawie próżniowo zakonserwowane, i włóż worek do miski z zimną lub letnią wodą.
  • Pozostaw worek zanurzony w wodzie na około 20 minut.
  • Wymień wodę i powtórz operację. W ten sposób przekonasz się, że w niecałą godzinę będziesz miał mięso niemal gotowe do wykorzystania w wybranym przez siebie przepisie.

Waga i ciepło

Chociaż brzmi to trochę dziwnie, istnieje sposób, który działa, jeśli trzeba szybko rozmrozić mięso, ale ta sztuczka jest przeznaczona tylko do rozmrażania kawałków mięsa, które nie są bardzo tłuste, takie jak filetowane piersi z kurczaka.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  • Chodzi o to, aby położyć mięso na twardej, płaskiej powierzchni (deska, odwrócona patelnia lub sam blat). Rozłóż jak najwięcej zamrożonego filetu.
  • Weź garnek i napełnij go ciepłą wodą.
  • Umieść patelnię nad kawałkami mięsa. Waga i ciepło wpłyną na mięso, pozwalając na jego szybkie rozmrożenie bez zepsucia.