Kulinaria

Czarna soczewica i jej właściwości

Czarna soczewica i jej właściwości

Soczewica stała się popularnym składnikiem zdrowej diety, a przepisy na pyszne dania z takim dodatkiem mają licznych amatorów. Jaką rolę w naszym menu może odegrać czarna soczewica? Jakie przysmaki można z niej wyczarować?

Czarna soczewica i jej wartość odżywcza

Czarna soczewica ma sporą wartość odżywczą. To ważna informacja dla tych, dla których zdrowa dieta jest priorytetem. Dlaczego warto ją docenić? Wg artykułu na portalu kulinarnym www.pyszniej.pl, przede wszystkim za sporą ilość wartościowego białka, dzięki któremu zajęła bardzo ważne miejsce w diecie wegan i wegetarian. Czarna soczewica zasili jednocześnie nasz organizm solidną porcją kwasu foliowego i soli mineralnych. Zdrowa dieta z takim dodatkiem ułatwi nam walkę ze złym cholesterolem i sprawi, że odchudzanie stanie się łatwiejsze. Jak to możliwe? To zasługa błonnika, którego w tej roślinie strączkowej nie brakuje.

Czarna soczewica w naszej kuchni

A co możemy wyczarować z czarnej soczewicy? Możliwości jest sporo, a przepisy na dania z jej udziałem zaskakują swoją różnorodnością. Delikatna i aksamitna soczewica o czarnej barwie świetnie sprawdza się jako składnik warzywnych gulaszów oraz popularnych dań jednogarnkowych. Co jeszcze możemy przygotować? Mieszankę sałat z pomidorem, czerwoną cebulą, ziarnami słonecznika i czarną soczewicą. Dahl z soczewicy z pieczarkami i marchewką, pożywna zupa z soczewicy i selera naciowego – oto propozycje, na które warto postawić.